Miks ma kirjutan?

Kes ma olen?
Ilmselt on see üks üpris keerukas küsimus, kuna aru saamine sellest, kes sa tegelikult ikkagi olla tahaks siin suures ja võimalusterohkes maailmas, võib teinekord võtta veidike aega. Vahel kipume end defineerima läbi selle, mida me teeme. Selle definitsiooni järgi võiksin olla pedagoog, loominguliste huviringide juhendaja, asjaarmastajast loodusfotograaf, bibliograaf, luuletaja, kirjanik. Kõige lihtsam oleks ehk öelda nõnda - olen inimene, kes tegeleb sellega, mis talle üle kõige meeldib - kirjutamisega.  Teen kaastööd meediaväljaannetele ning veel sellel aastal näeb ilmavalgust mu seitsmes romaan. 

Miks ma kirjutan?

Kirjutamise geen pesitseb minus arvatavasti lapsepõlvest saati. Kasvades üles kirjandusõpetajast ema käe all, ümbritses mind lapsest saadik raamatute turvaline ja fantaasiaküllane maailm, millesse ajuti end meelsasti unustasin.
Mu kõige esimene kirjanduslik katsetus pärineb teisme-east, mil panin ühe suvise maal veedetud nädala jooksul uitmõtte ajel kirja ühe seiklusrikka koomiksi, mille mu õed suure huviga läbi lugesid ja sellele lisa nõudsid. 

Mõtteni aktiivsemalt proosat viljelema asuda jõudsin aastal 2011, kui selleks tekkis meeldivalt palju vaba aega ja tahtsin selle mõistlikult ära kasutada. 

"Sa oleks võinud kõige sellega juba palju varem tegeleda," ütles mu õde, kui kuulis, et olen avaldanud oma esimese romaani. Võib-olla on tal isegi õigus, ent samas olen seda meelt, et kõigeks siin ilmas on oma aeg ja minu aeg selleks, et laiemale üldsusele midagi öelda, sai lõpuks küpseks.Miks ma pean blogi?

Inimesed blogivad mitmetel eesmärkidel - vajadusest end väljendada, suhelda jms. Minu eesmärgiks on peamiselt informatsiooni vahendamine enda loomingu kohta neile, kellel on soovi lähemalt teada saada, kuidas ja millest inspireerituna on sündinud mu raamatud. Ühtlasi olen viimasel ajal lisanud ka mõningaid meeldejäävamate sündmuste kajastusi nii Hiiumaalt kui mujalt.
Seega aitäh, et oled siin!

Pildi autor: Hiiu Nädala peatoimetaja Urmas Lauri