Looming

Ilmunud: Debüütromaanina nägi esimesena ilmavalgust mu humoorikas ja fantaasiaküllane romaan "Lepatriinupüüdja" (Kirjastus Kuma, 4. märts, 2011).
Teos mõtiskleb läbi huumori ilu ja ületarbimise teemadel ja arutleb, kas elu omandaks sootuks teise kvaliteedi, kui meil oleks võimalus olla korraga väliselt täpselt see, kes soovime? Või jääb hiir lõvinahas sellegipoolest hiireks? Üritasin "Lepatriinupüüdja" kaante vahele peita küllaldaselt tavatut huumorit ja absurdi, mis peaks armastuse defitsiidis vaevlejaile tagama paraja doosi meelelahutust. Lõbus raamat, mida oli väga tore kirjutada.


Ilmunud: Noortepärane ja romantiline põnevuslugu "Martin Greeni juhtum" 18. november, 2011 (Kirjastus Tänapäev, noorteromaanivõistluse auhinnatud teos.)
"Martin Greeni juhtum" on müstiline põnevuslugu kallimat leinavast noormehest, kes satub ühel talvisel ööl ootamatute sündmuste keerisesse, mille hargnedes pole miski lõpuks enam nõnda, nagu esialgu näib. Romaan erineb suuresti mu debüüdist oma sügavama ja tõsisema sisu poolest ja ehk sai ka keeleliselt pisut küpsem.

 Ilmunud: Põlvamaad tutvustav raamat "Rohelisem elu - väärtused ja edulood." Raamat sisaldab mitmete Põlvamaaga seotud võtmeisikute muljeid ja arvamusi oma kodumaakonnast ja on illustreeritud kaunite värvifotodega. Olin raamatu üks kaasautoreist. 
Minu kirjutatu meenutab mõnda eredamat hetke võilillevärvides lapsepõlve-east. Meil kõigil on tavaks mäletada ja pidada olululiseks minevikku ja juuri. Raamat on üle Eesti raamatukogudes saadaval.
Ilmunud: Huumorisugemetega novell "Tupiktänavas." (järjejutuna "Hiiu Lehes" alates 9.detsembrist 2011).
Lugu ühe vananeva väikelinnaplika eneseleidmise okkalisest teest. Peategelasel Piial
on olemas kõik, mida naabrid salamisi kadestavad - kaunis kodu, hooliv mees, majanduslik kindlustatus. Ühel päeval ilmub ootamatult ta teele, keset igavat ja turvalist elu, mr. Salapärane, kes pöörab kogu näilise rahu pea peale.
Peategelane Piia sõitleb sageli enda kõige kurjema vaenlase Süütundega, et jõuda eneses selgusele, mida ta tegelikult tahab ja kas see, mis ta tahab, on ka tõepoolest see, mida ta tegelikkuses vajab.


Ilmunud: "Hiiu Lehe" lugejaile juba tuttav novell "Tupiktänavas" ajakirjas "Saladused" järjejutuna alates septembrinumbrist.


Ilmunud: Müstiliste sugemetega noorteromaan "Ruubeni liblikad: Kirsipiia" (19. septembril 2012 kirjastuselt Varrak.)
Kui Sa oled juhtumisi tüsedavõitu, põlatud ja justkui teisejärguliste inimeste nimekirja kuuluv, keda isegi su oma kass mingil seletamatul põhjusel vihkab, siis kuivõrd tõenäoline on võimalus, et just sinul peatuvad kõige lummavama olendi silmad? Täpselt nõnda juhtub Kirsipiiaga. Kas armastus ongi kõikvõimas või on tegu kõigest enesepettuse meeldivaima vormiga?


Ilmunud: Novembri lõpus 2012 nägi ilmavalgust mu esimene lasteraamat pealkirjaga "Keteriin Salaaias", kirjastuselt Argo. Teos on minupoolne humoorikas ja fantaasiaküllane tõlgendus mu lapsepõlve lemmikraamatust "Alice Imedemaal." 
Väike tüdruk Keteriin satub ühel päeval ootamatult vanasse parki, kus avaneb ta pilgu ees nähtamatu uks salamaailma, mis peidab endas hulgaliselt värvikaid ja eriskummalisi olevusi. Peadpööritavad seiklused muudavad Keteriini igavavõitu suve kõige värvilisemaks ja eriskummalisemaks kogemuseks, kus piirid fantaasia ja reaalsuse vahel kipuvad ajuti isegi kaotsi minema.
Illustratsioonid kunstnik Epp Margustelt

Ilmumas: Olen alates kevadest iga kuu üritanud Saladustele kirjutada ühe novelli. Mingis mõttes on need lood mulle endale emotsionaalselt hästi väärtuslikud. Olen püüdnud läbi kirjasõna edasi anda inimsuhete keerukust, raskust ja emotsionaalset tugevust kogu värvipaleti ulatuses. Lugude tegelasi ei eksisteeri reaalsuses, ent sellegipoolest võib lugeja ühes või teises vahel leida mõne paralleeli ka ehk enda isikliku eluga, sest teemad puudutavad meid kõiki - armastus, hülgamine, tingimusteta sõprus, eneseleidmine, lein, sisemise tugevuse kasvatamine läbi hoiakute muutmise. Seesugusest järjepidevast novellide viljelemisest on kujunenud mulle enesele suurepärane õppimisvõimalus stiili ja keelt arendada.


Ilmunud: Keteriin Salaaias 2. osa kirjastuselt Argo märtsi lõpus 2013 Keteriini seikluslikud sündmused jätkuvad veidras paigas nimega Salaaed, mis peidab endas kummalisi ja veidraid sõpru ning naljakaid tegelasi. Salaaeda asub elama uus elanik Helesinine Panter, kes pole kaugeltki nõnda päikeselise loomuga, nagu enamus sealseid elanikke. Keteriin algatab koos sõpradega põneva spioonimängu, et paljastada pantri mustad saladused.
Ilmunud: "Ruubeni liblikad: Jordan" kirjastuselt Varrak 7. mail, 2013. Ebakindlast gümnaasiumitüdrukust Kirsipiiast, kel polnud sõpru ja keda isegi ta oma kass seletamatul põhjusel vihkas, on vahepeal saanud kaunis naine, paljude poolt hinnatud arst ning kahe lapse ema. Ent tema peres pole kõik kaugelki roosiline. Kirsipiia pojal Jordanil lasub sünge saladus. Temaga hakkavad aset leidma veidrad sündmused ning kõigi lemmikust saab korraga naerualune. Noormees põgeneb sisemuses valitseva kaose eest Võrumaale, vanaisa tallu peitu, üritades toimuvas selgusele jõuda. Ilmunud: Eesti Luuleliidu poolt korraldatava konkursi raames ilmunud kogumikus"Luulekevad 2013" nägi trükivalgust ka üks mu armsaim luuletus "Kevad Tartus."Ilmunud: Eesti Luuleliidu ja Ingvar Luhaääre poolt korraldatava sügiseste luuletuste konkursi raames ilmunud kogumikus "Kuldne Kaseleht 2013" nägi trükivalgust veel üks mu luuletusi "Põuapilvede aeg."
Ilmunud: Seikluslik noorteromaan "Punamütsike kakssada aastat hiljem" kirjastuselt Argo, 11. dets. 2013, mis toob ühe kõige populaarsema muinasjututegelase Punamütsikese seiklema tänapäeva.  Ilmunud: Veel sel, 2014. aastal nägi trükivalgust mu esimene, ülimalt allegoorilise ja pisut irooniamaigulise pealkirjaga luulekogumik "Võilillelein". Kogumiku sünnikuupäev on 5. detsember. Väljaandjaks on Anne Mari Alver ja kirjastus Kentaur. Kaanekujunduse on teinud kunstnik Margus Leibak. Sadakond kaante vahele saanud luuletust räägivad ööst, udust, kaduvikust ja suutmatusest sellega leppida. See on keeruline, karge, ilusalt valutegev ja lõputa lugu Sinust ja minust, mis on saanud viimaks ainelise, võililleebemekujulise vormi. Ilmselgelt on tegu ühe kauneima kaanekujundusega, mis sündis minu ja kunstniku koostöös. Kogumik sisaldab illustratsioone ka siselehtedel. 


Ilmunud: lühiromaan "Maja Mineviku tänaval", kirjastus Kentaur, 5. august 2015

Kord tundis Heleri teda. Karismaatilist kunstnikuhinge Ukut, kelle päralt oli Taaralinnas õdus metsistunud aiaga maja. Seal kohtusid minevik ja olevik, olles vaid majaliste endi päralt. Samavõrd, nagu see on lugu kahe väga erineva inimese armastusest ja sellest, mis saab siis, kui see lõpeb, on see ka lugu inimese ja looma erakordsest sõprusest, mis elab üle mitmeidki elu keerdkäike. Tänu teineteise seltsile ja toele leiavad mõlemad pääsemise - Red tänavakassi karmist elust ja Heleri mineviku küüsist ning inimeste painest, keda ta kunagi lõpuni mõistnud ei ole. Ilmunud: 
Novellikogumik "Õnn algab homme", kirjastus Kentaur, november, 2015

Kuidas püüda kinni õnn, see läbinisti hoomamatu homne unelm, mis libiseb igal uuel hommikul jälle ühe päeva võrra edasi? Selles kontekstis jääkski õnn justkui saabumata, kuna pikisilmi oodatav "homme" on alati kusagil eemal, haardeulatusest väljas. Ometi olla õnn kõigest suhtumise küsimus, saavutatav seisund.
Õnneotsingute ja enesega rahu tegemisega on kimpus enamik mu lugude tegelasi. Mõned neist leiavad endid, teised kaotavad, kogedes otsingute käänulisel teel nii mõndagi. Eelkõige kõike inimlikku. 


Ilmunud: Lasteraamat "Sirelini kümme katsumust", kirjastus Argo, jaanuar, 2016
Ilmunud: Novellikogumik "Tuulemüüja tütar", august, 2016
Ilmunud: lasteraamat "Maailma parim dingo" Loomaraamatu sarja esimene raamat. 


Ilmunud: suhteromaan "Tupiktänavas"


Ilmumas: loomaraamatu sarja teine raamat. Hetkel kirjutamisel ja valmimisjärgus. 


Lisaks ilmumas perioodikat: 
Iga uus kalendrikuu toob teieni minult ühe värske novelli, mille leiab ajakirja "Saatus&Saladused" kaante vahelt. Oma lugudes käsitlen valdavalt realistlike suhteteemasid ja lahkan mitmeid eksistentsiaalseid ning hetkeühiskonnas aktuaalseid probleeme.